ref: refs/heads/v3.0

Uyuz Nedir? Uyuz Hastalığı Sebepleri Nelerdir? Uyuz Paraziti Vücutta Kendini Gösterirse Ne Yapılması Gerekir?

Uyuz Nedir? Uyuz Hastalığı Sebepleri Nelerdir? Uyuz Paraziti Vücutta Kendini Gösterirse Ne Yapılması Gerekir?
04.12.2022
33
A+
A-

Canan Karatay Hocamız youtube kanalında son günlerde kendisine çok gelen sorulardan bir tanesi olan Uyuz Hastalığı nedir? Uyuz hastalığının sebebleri nelerdir? Uyuz paraziti vücutta kendini gösterirse ne yapmalıyız soruların cevabını verdir.
İşte Karatay hocamızın uyuz hastalığı hakkındaki bilgilendirmeleri;

Bugün bana çok gelen sorulardan biri uyuz uyuzdan bahsedeceğim uyuzla birlikte tabii ki cilt döküntüleri egzamalar ciltte görülen yaralar döküntüler kabarıklardan bahsedeceğiz. Bunun hakikaten son zamanlarda çok fazla arttığını gördük. Özellikle son 2 sene içinde kullanılan aşırı dezenfektanlar, korkudan dolayı panikten dolayı kullanan aşırı deterjanlar, sık sık el yıkamalar, sık sık deterjanlara batıp çıkmalar, bunların sebeplerinden biri. Nereden anlıyoruz.

Biliyoruz ki biliyorsunuz Bu kadar Deterjan ve dezenfektan Tonlarca Marmara’ya aktı ve Marmara müsilajla mahvoldu. Aynı şekilde İnsan vücudunda da görmediğimiz bir müsilaj meydana geldi. Bu dezenfektanlardan ve bu deterjanlardan çok fazla kullandığımız zaman aynı zamanda da kullanılan ilaçlar yapılan iğnelerden de bu neticeye varıyoruz. Bu hakikaten kaşıntı ve uyuz insanları çok hayatını zehreden hayatı onlara mahveden bir durum çok sıkıntılı bir durum.

Peki bunları nasıl gidereceğiz. Bunlar neden oluyor çünkü bu dezenfektanlar ve deterjanlar başından beri söylüyoruz aylardan beri söylüyoruz inorganik zehirlerdir. Bu zehirler vücudumuza değdiği zaman elimize değdiği zaman yüzümüze değdiği zaman burada bulunan dost mikrobiyom dediğimiz cildimizi koruyan, cildimizde mikropların girmesini, cildimizden içeriye virüslerin bakterilerin ve parazitlerin girmesini engelleyen, dost mikrobiyomu azaltır öldürür. İşte bu sebeple cildimizde yaralar olur kurumalar olur kaşıntılar olur parazitler yerleşince de uyuz olur. Uyuz parazittir.

Bu para için cildimize yerleşip orada yumurtlaması en büyük hakikaten sağlık sorunlarından biridir. Cildimiz nedir? Cildimiz, vücudumuzun, baş cildimizde, ayak cildimizde, bütün vücut cildimizde, en büyük organımızdır ve vücudumuzu iç organlarımızı içimizi,  dış etkenlere karşı, dış mikroplara karşı korumakla görevli çok önemli bir bariyerdir. Vücudumuza mikropların ciltten virüslerin bakterilerin ve parazitlerin ve toksinlerin girmesini önler. Fakat bunu önlemek için canlı bakterilere ihtiyaç vardır, dost bakterilere ihtiyaç vardır.

Peki bunlar neden ölüyor?

Bunları neden yok ediyoruz vücudumuzdaki cildimizdeki hücreleri neden çalışamaz normal fonksiyonunu yapamaz hale getiriyoruz? Demin de söyledim deterjanlar dezenfektanlar kullandığımız kimyasal kremler, bilhassa yaz ayında kullandığımız güneş kremleri, losyonlar ne aklınıza gelirse, kokular hepsi burada inorganik maddelerle dolu olduğu için, inorganik toksit kimyasallarla dolu oldukları için vücudumuzdaki hücrelerimizi cildimizi yapan hücrelerimizi yok ediyorlar. Başta da tabi bunlar yok olunca vücutta derimizde D vitamini üretilmiyor derimizde kolesterol ile birlikte D üretilmiyor ve içsel bağışıklık sistemimizi yani bütün hücrelerimizin de zayıflamasını bağışıklık zırhının yok olmasına sebep oluyor. O halde ne yapacağız? Hep başından beri söylüyoruz bunlar hakikaten çok rahatsız edici bu kaşıntılar bu uyuz çok tehlikeli bir olay. Uyuzu yapan bir parazittir. O parazit cildimize girdiği zaman onu oradan çıkarmak ilaçlarla olmaz. Çok ızdırap çektiğimiz zaman ilaçlarla belki şey yapabiliriz. Fakat parazitler artık gösterilmiştir ki alkali ortamda yaşamazlar. Mikroplar artık gösterilmiştir ki alkali ortamda yaşamazlar. Virüsler gösterilmiştir ki alkali ortamda yaşamazlar.

O halde gayet basit yapacağımız. İlk etapta yapacağımız, kaşıntıyı önleyen ızdırabımızı önleyen cildimizi toparlayan cilt derimizdeki mikrobiyomun  sayısının ve oranının artmasını sağlayan olay cildimizi alkali bir su ile yıkamaktır. Alkali suyla kaşınan yerlerimizi devamlı yıkadığımız zaman rahatlarız tamamen geçmese bile hafifler yavaş yavaş geçer.

Uyuz Hastalığı, Uyuz Paraziti Vücutta Kendini Gösterirse Ne Yapılması Gerekir

Nasıl yapacağız? Bir bardak suya bir tatlı kaşığı İngiliz karbonatı koyacağız ve o suyla kaşınan yerlerimizi bol bol yıkayacağız. Devamlı ve sürekli olarak bu rahatlatır. İkinci olarak da ev sirkesi ile kaşınan yerlerimizi bol bol yıkayacağız. Çünkü sirke nedir biliyor musunuz? Sirke parazitleri öldürür, yani uyuz yapan paraziti sirke öldürür. Oraya sirke uygulayacağız. Bir de tabii ki iyotlu su çok önemli lugöl solüsyonu dediğimiz bir lugölü eczaneler de hazırlattığımız Yüzde birlik veya %5’lik gerçek lugöl solüsyonu suyla karıştırıp onu da kaşıyan yerlerimize bol bol kaşınan yerlerimize cildimize bol bol sürersek burada da bilin ki parazitler ölmektedir.

İşte uyuz dediğimiz olay bu şekilde geçer. Fakat çok hakikaten dayanamayacak gibi olursak da bir iki kere ve birkaç kere devamlı olmamak şartıyla ilaç kullanabilir. Fakat bunu kendimiz yapıyoruz kendimiz bizzat yapıyoruz kendimiz yapıp kendimiz buluyoruz maalesef. Onun için evdeki deterjanlardan uzak duracağız. Evde temizlik için İngiliz karbonatı, evde temizlik için sirke kullanacağız. Limonlu sirke kullanacağız. Doğal oksijen bazlı kimyasalları oksijen bazlı deterjanları kullanmaya çalışacağız. Tabi aynı zamanda içsel ve bütün bağışıklık sistemimizi de güçlendirmek burada çok önemli. Çünkü yalnız cildimizde bu bağışıklık sistemi çökmüyor aynı zamanda içimizde de çöküyor.

Bunu da daha önceki videolarda defalarca anlattım Bu nedenle sabredeceğiz, yavaş yavaş bu uyuzdan kaşıntıdan döküntüden ki son zamanda çok arttı çok ızdıraplı hale geldik, bu ilaçlardan kullandığımız tedavilerden sonra bunu çok görüyor.

O halde şöyle bir şeyle bitirelim.

Ne Ağlarsın Benim gözlüm Siyahım
Bu Da Gelir Bu Da Geçer Ağlama
Ne de olsa kışın sonu bahardır
Bu da gelir bu da geçer ağlama

Sabırlı olacağız hemen geçmez anında geçmez ama hiç olmazsa ızdırabımızı biraz hafifletir. Bir Karbonatlı su. Sağlıklı diliyorum. İyi günler diliyorum efendim.

Canan Karatay çok net konuştu: Bu vitamin eksikse kilo veremezsin! yazısını okumak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.