ref: refs/heads/v3.0

Temelde vücudu bozan üç şey vardır

Temelde vücudu bozan üç şey vardır
09.03.2016
2
A+
A-

Temelde vücudu bozan üç şey vardır; şeker yüksekliği, insülin yüksekliği, trigliseritlerin yüksekliği. Bunu da yapan şeker ve ekmektir.

DİYETİSYENLER HEKİM DEĞİL. BİR DEDİKLERİ DİĞERİNİ TUTMUYOR.

Prof. Dr. Canan Karatay, yine ezber bozan açıklamalar yaptı. Ve diyetisyenlere çattı: Onlar hekim değil, bir dedikleri diğerini tutmuyor. Biz bilimsel konuşuyoruz…

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir süre önce kendisine “Beslenme önerisi yapmak bizim işimiz” diyen diyetisyenlere gönderme yaptı.

Kadın ve Yaşam Dergisi Turuncu’ya konuştu. Diyetisyenler için “Onlar hekim” değil diyerek şimşekleri yine üzerine çekti: “Aynı kişiye bir diyetisyen başka beslenme önerisinde bulunuyor. Bir başkasının daha farklı tavsiyesi oluyor. Halbuki ben bir hekim olarak bütün hastalıkların temelinde temel bilime dayalı olarak konuşuyorum. Temelde vücudu bozan üç şey vardır; şeker yüksekliği, insülin yüksekliği, trigliseritlerin yüksekliği. Bunu da yapan şeker ve ekmektir. Klasik diyetler bunu halletmez. Temel bilim çok önemli! Modern tıp diye bir şey yok. Teknoloji çok ilerlemiş, tabii ki kullanacağız. Tıp’ta tek gerçek, insan vücududur. Tedavi hastaya göre uygulanır, kurallara göre uygulanmaz. Çünkü hastalık yoktur hasta vardır.” Karatay bir bomba açıklama daha yaptı. Önce hastalık uydurulduğunu, ardından da ilaç üretildiğini, tedavi yöntemi uygulandığını anlattı: Eskiden duymadığımız hastalıklar var günümüzde… Menopoz diye osteoporoz diye hastalık üretildi. Her zamanki fizyolojik olaylar bunlar. Gebeliği hastalık olarak kabul ediyorlar artık. Halbuki bu doğal bir süreç… Gebeliği hastalık gibi görüp, şeker yüklemesi yapıyorlar…

ÇİĞKÖFTE EN SAĞLIKLI YEMEK
Prof. Karatay, Adana kebabı ve lahmacunun ardından, çiğköfteyi de göklere çıkardı. Karatay, “İçinde baharat var, maydanoz ve bulgur var. Bu yüzden oldukça sağlıklıdır. Pakete girmiş yiyeceklerin ve içeceklerin neredeyse hepsi zararlıdır” dedi.

Prof. Dr. Canan Karatay
Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı
Karatay Sağlık Kitapları Yazarı

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  2. Kadir karaküçük dedi ki:

    Buraya yazacağım mesajın nereye gideceği bile belli değil. Canan hanımdan randevu almak istedik. 2.5 yıl sonrasına gün vermek istedi sekteteri.