REKLAM
X

SAĞLIKLI GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR

Elazığ’da “Sağlıklı Yaşam İçin Bisiklet” programı kapsamında basın mensuplarına bisiklet dağıtıldı. Nurettin Ardınçoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Vali Murat Zorluoğlu, İl Sağlık Müdürü İbrahim Halil Akkuş, Prof. Dr. Canan Karatay ve davetliler katıldı. Etkinlikte Vali Zorluoğlu ile Prof. Dr. Karatay arasındaki diyaloglar çevredekileri güldürdü. Vali Zorluoğlu, Prof. Dr. Karatay’a “Lahmacun yerken iyi yakalanmışınız” diyerek, lahmacun yerken çekilen fotoğrafını hatırlattı. Prof. Dr. Karatay ise, “Yeyip yememem önemli değil, ne desem bu günlerde konuşuluyor. Benim kitabımın 263. sayfasında ve diyet listemde de lahmacun tarifi var. Lahmacun Türkiye’nin en sağlıklı fast foodudur. Başka şeye heveslenip gitmeyin. Lahmacun Türkiye’nin en önemli yemeği ve fast foodudur. Altındaki hamur incedir. Üstünde et vardır ve içinde soğan, sebze, üstünde maydanoz ve yeşil soğan vardır. Yanında da yayık ayranı vardır. Proteini, karbonhidratı ve yağı dengeli olarak vücudumuza girecek. Hatta sizin de göbek biraz şişmiş” dedi.

 

Canan Karatay’ın lahmacun yerken çekilen görüntüsü çok konuşulmuştu.

 

Daha sonra Vali Zorluoğlu ve Prof. Dr. Canan Karatay basın mensuplarına bisikletlerini dağıttı.

“SAĞLIKLI GENÇLERE İHTİYACIMIZ VAR”

Bir anısını da anlatan Canan Karatay, “Elazığ’ın İstasyon Caddesi’nde sabahtan akşama kadar bisiklet sürerdim. Sonra düşer saçım başım yara olurdu ve eve gelir bir de dayak yerdim. Her zaman sağlıklı gençlere ve geleceğe ihtiyacımız vardır. Tabi bunun için başta hareket geliyor. Bu etkinlikte bu yüzden çok önemlidir” diye konuştu.

Elazığ’ın coğrafi koşullarının bisiklet kullanımına müsait olduğunu belirten Vali Zorluoğlu ise, şunları kaydetti:

“BASIN MENSUPLARIMIZ DA BİSİKLET İSTEDİ”

“Ama bakıldığında buna rağmen bisiklet kullanımının çok yaygın olmadığını görüyoruz. Biz bisikleti çocuklarımızdan başlayarak sadece bir spor ya da eğlence amaçlı olarak değil ama aynı zamanda ulaşım açısından yaygınlaştırmak istiyoruz. Bu çerçevede Sağlık Bakanlığımızın geçtiğimiz yıl içerisinde gönderdiği çok sayıda bisikleti çocuklar ve gençlerle buluşturduk. Basın mensuplarımız da istediler, onlara da bu törenle bisikletleri teslim ediyoruz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir