REKLAM
X

Profesör Karatay: GÜN IŞIĞI TEDAVİ EDİCİDİR

“Her gün sürekli olarak kullanılmaktadır!”

D vitamini son derece önemli, hayati değeri olan bir hormondur. Vücudun her bir hücresinin ona ihtiyacı vardır. Bu nedenle vücudumuzun her hücresinde de D vitamini reseptörleri bulunmaktadır!

Her gün sürekli olarak kullanılmaktadır, çünkü en güçlü antioksidandır, virüslerle, bakteri ve mikroplarla ve toksinlerle sürekli mücadele etmektedir ve her gün her birey ve organizmanın durumuna göre, o kişinin ihtiyacı değişiktir. D vitamini değeri, diğer hormonlarda da olduğu gibi STATİK bir değer değildir. Amaç bu değişikler sürüyorken, değerinin 100’ün altına inmemesidir. Genetik deyip te işi kolaya bağlamak doğru değildir…Tüberkülozun tedavisi eskiden D vitamini ile yapılıyordu, sanatoryumları hatırlar mısınız? Gençlerin haberi bile yoktur! GÜN ışığı tedavi edicidir, işte bu nedenlerle.

Yeni doğan sarılığının tedavisi de yalnız ve yalnız D vitamini ile yapılmaktadır! Yüksekliğinin toksik olduğuna dair bir değer de henüz bilinmemektedir, ve henüz gösterilmemiştir. Organizmadaki diğer hormonlar gibi sürekli üretilmelidir. Üretimin bir çok hastalık ve çevresel nedenlerden dolayı yeterli olmadığı, ihtiyacı karşılamadı zaman tabii ki, tedavi amacıyla yeterli destek alınmalıdır. Yeni doğanın fizyolojik sarılığının tedavisi gibi… Nöropatiye bağlı şiddetli ağrıların giderilmesi gibi… Alzheimer’in önlenmesi gibi…

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay
Uluslar Arası D vitamini Komitesi Üyesi

İç Hastalıkları Uzmanı ve Kalp Profesörü
Karatay Sağlık Kitaplarının Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.