REKLAM
X

Prof. Dr. Canan Karatay’dan Yerli ve Milli Kuruyemişe Tam Destek

Kabuğuyla alınacak, kırılıp yenilecek. Cevizlerin kırılacağını bu çocuklar bilmiyor.

Kabuklu Aldığımız Zaman Ucuz ve İlaçsız

Bütün yapılan araştırmalar gösteriyor ki son zamanlarda cevizde ve yumurtada doğal omega 3 var. Hepsi tohumdur. Sağlıklı tohum yersek sağlıklı nesiller ortaya çıkar.

Prof. Dr. Canan Karatay’dan Yerli ve Milli Kuruyemişe Tam Destek

Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, “İthal kuruyemiş tehlikeli, katiyen yemeyin. Ülkemizde kabuklu tüm fıstıklar ucuz, onlardan tüketin. Kabuklu aldığımız zaman cevizler de ucuz ve ilaçsız oluyor” dedi.

Kuruyemişin sağlıklı bir besin kaynağı olduğunu dile getiren Karatay, “Vatandaşlarımız bol bol kuruyemiş tüketsin ancak rekolte düşüklüğü nedeniyle fiyatı arttığı için ithal kuruyemişlere de yöneliyorlar. İthal kuruyemiş tehlikeli, katiyen yemeyin. Ülkemizde kabuklu tüm fıstıklar ucuz, onlardan tüketin. Kabuklu aldığımız zaman cevizler de ucuz ve ilaçsız oluyor” diye konuştu.

“SAĞLIKLI TOHUM YERSEK SAĞLIKLI NESİLLER ORTAYA ÇIKAR.”

Karatay, fındığın rekoltesi düşük olduğu için fiyatının arttığını belirterek, ucuz fakat sağlıklı kuruyemiş türlerine yönelinebileceğini söyledi.

“Ne ucuzsa onu alın” önerisinde bulunan Karatay, şu bilgileri aktardı:

“Çekirdek de olabilir, bol bol yenebilir. Fındık, fıstık çıtır çıtır yenmeli, kan yapar. Ceviz çok önemli bir besin. Kabuğuyla alınacak, kırılıp yenilecek. Cevizlerin kırılacağını bu çocuklar bilmiyor. Ceviz taşla da havanla da veya şimdiki modern kıracaklar da kırılır. Roma İmparatorluğu zamanında ruh hastalarına ceviz yediriyorlardı çünkü beyne benziyor. Bütün yapılan araştırmalar gösteriyor ki son zamanlarda cevizde ve yumurtada doğal omega 3 var. Hepsi tohumdur. Sağlıklı tohum yersek sağlıklı nesiller ortaya çıkar.”

Kuruyemiş tüketiminin önemini vurgulayalım.

CananEfendigilKaratay basın yansımaları

 

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay
Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı
Karatay Sağlık Kitapları Yazarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir