ref: refs/heads/v3.0

Prof. Dr. Canan Karatay: Çocuğuma Şeker Verme

Prof. Dr. Canan Karatay: Çocuğuma Şeker Verme
25.12.2015
4
A+
A-

Prof. Dr. Canan Karatay: Çocuğuma Şeker Verme

 

Şekerin sağlığımıza olumsuz etkilerini sık sık dile getiren Prof. Dr. Canan Karatay, ‘Sağlıklı yaşıyoruz’ sloganıyla başlatılan ‘Çocuğuma Şeker Verme’ kampanyasında çocuk sağlığı ile ilgili uyarılarda bulundu. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay ile fizyoterapi uzmanı Dr. Ümit Aktaş öncülüğündeki kampanya ile çocukların sağlıklı beslenmesi hedefleniyor.

Kampanya tanıtımı Gömeç’de Prof. Dr. Canan Karatay ile Dr. Ümit Aktaş ve ekibi tarafından yapıldı. Üzerinde ‘Çocuğuma Şeker Verme’ yazılı tişörtlerin giyildiği tanıtımda, şekerin çocuklar için ödül olmadığı vurgulandı.

Dr. Ümit Aktaş, çocuklara verilen şekerin ödül değil, zehir olduğunu anlatırken, “Özellikle ülkemizde sağlık personeli ve öğretmenlerin çocuklara sık sık şeker verdiğine şahit oluyoruz. Özellikle meslektaşlarımız doktorlara, öğretmenlere ve ebeveynlere sesleniyorum ve çocuklara şeker yerine ‘kalem, defter verin’ diyorum” dedi.

“ŞEKER ÇOCUKLARI HİPERAKTİF YAPIYOR”

Şekerin çocuklarda bağışıklık sistemini bozduğunu söyleyen Prof. Dr. Canan Karatay ise, çocukların küçük yaşta şeker tadıyla buluşturulmadığı takdirde sağlıklı büyüyüceklerini anlatırken, “Şeker çocukların bağışıklık sistemlerini yıkıyor, bozuyor. Şeker aynı zamanda çocukları hiperaktif yapıyor, dikkat dağınıklığına neden oluyor. Bu nedenle çocuklara ödül olarak kesinlikle şeker vermememiz lazım. Çocuklara ödül vermeyecek miyiz? Tabiki vereceğiz ancak bu şeker olmamalı” diye konuştu. Prof. Dr. Karatay, hedeflerinin çocukların sağlıklı beslenmesini sağlamak olduğunu vurguladı.

http://www.sozcu.com.tr/mobil/home/detay/?post_id=88227&cat_id=12

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.