ref: refs/heads/v3.0

OMEGA 3 VE ANTİOKSİDAN TAKVİYELERİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

OMEGA 3 VE ANTİOKSİDAN TAKVİYELERİ SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR
26.05.2013
93
A+
A-

omega

Günümüzde hayvanların beslenme şekilleri ve fiziki ortamlarının eskisi gibi doğal olmaması, en önemli Omega 3 yağları kaynağı olan hayvansal besinlerden yeterince Omega 3 alınamamasına neden olmaktadır. Bu nedenle dışarıdan desteklerle Omega 3 alınması gerektiğini Canan Karatay kitaplarında anlatıyor. Yeterince Omega 3 alınmazsa kilo verilemeyeceğine de ikinci kitabında değinmiş. Biz de Canan hanımın kitabını okuduktan sonra Omega 3 almaya karar verdik. Omega 3’ün kilo vermeye yardımcı olması dışında pek çok da yararı varmış.


 Balık yağı ve Omega 3 için ne diyeceksiniz? Günde ne kadar almak gerekiyor? 

– Saf Omega-3, insan vücudunun yapamadığı temel yağlardan biri. O yüzden mutlaka destek olarak alınmalı. Balık yemekle alsak da, ülkemizdekiler sıcak deniz balıkları olduğu için, yeterli değil. Zaten her gün oturup da 1 kilo balık yememiz mümkün değil. Saf ve yalnız Omega-3 olacak. Omega-3 içindeki EPA ve DHA asitleri önemli, EPA her gün 2-3 gram alınmalı, DHA oranı zaten ayarlanmış kapsüllerde. Ayrıca yanında mutlaka güçlü bir antioksidan da olmalı.

*  Neden?
– Çoklu doymamış dediğimiz, Omega-3, çok çabuk okside olur. Yani çabuk bozuluyor ve tehlikeli olan kimyasallar oluşuyor. Bu bozulmayı güçlü antioksidanlar önlüyor. Ayrıca buzdolabında saklanması gerekiyor Omega-3’lerin, çabuk bozulmasını önlemek amacıyla…

*  40 yaş ve sonrası grubu kadınlarının mutlaka alması gereken destek hangisi?
– Yine Omega-3. Yaşlanmayı önlüyor, üremeyi düzenliyor, döllenmeyi kolaylaştırıyor, âdet kramplarını önlüyor, genel eklem ağrılarını gideriyor, depresyonu önlüyor, kalp ve damar hastalıklarından koruyor. Bu konuda çok araştırma var…

ETİKETLER: , , , ,
Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

 1. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
 2. Demet dedi ki:

  günde kaç adet almalıyız? Almamız gereken belli bir saat var mı? Teşekkürler.

 3. herbalifeline dedi ki:

  Ben herbalifeline omega 3 balık yağı tabletlerini günde 3 tablet olarak kullanıyorum. Vücudumuzun günlük omega 3 ihtiyacı ne kadar bilgi verebilir misiniz?

 4. omega 3 dedi ki:

  Vermiş olduğunuz bilgiler çok güzel ve faydalı, paylaşımızın için size çok teşekkür ediyorum.

  Yazınızı okuduktan sonra yeterince omega 3 balık yağı asidi almadığımı anladım. Herhalde gıda takviyesi olarak almam gerekiyor.

 5. Your website has rapidly become my preferred destination for inspiration. I crave for more!