REKLAM
X

Öğünleri ikiye indir

Türkiye’yi zayıflatan profesör olarak tanınan Prof. Dr. Canan Karatay, Türkiye’de 20 milyon fazla kilolu, 20 milyon obez ve 10 milyon diyabetli kişi olduğunu belirterek ‘Ülkemizde yaşayan 50 milyon kişi ya hasta ya da potansiyel hasta’ dedi.

uyarı

Prof. Dr.Canan Karatay, iki iddiasının bulunduğunu ifade ederek, “Birincisi 50 milyon insan bu önerileri uygularsa ya tamamen iyileşir ya da hastalığı geriler diğeri ise Tip-1 ve Tip-2 diyabet hastaları önerileri uygulasa bazılarında ilaç olarak aldıkları insülin ihtiyacı zaman içinde azalacaktır, hatta bazılarında insülin ihtiyacı kalmayacaktır” diye konuştu.

“Karatay Diyeti’yle Obezite ve Diyabete Çözüm Var” adlı çalışmasını Ortaköy, Bloom Restoran’da düzenlediği toplantıyla anlatan Prof. Dr. Karatay, Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı ‘Obezite ile Mücadele Programı’na destek verdiğini dile getirerek şöyle devam etti: “Bilimsel olarak şişmanlık, obezite, diyabet, kalp hastalıkları, enfarktüs, inme, kanser gibi insülin yüksekliği hastalıklarının önlenebilir olduğu, tedavilerinin daha kolaylaştığı bilimsel olarak gösterilmiştir. Başta beslenmenin düzeltilmesi ve hareketin artırılmasıyla bu hastalıklar gerileyebilmekte, düzelebilmekte ve önlenebilmektedir.”

Bir yorum

  1. Nevin çağrıtekin

    Benim bir sorum var ben 6 kilo fazlalığımı verdim sayenizde tsk’ kilomda kalmak istiyorum.sabah öğlen bir dilim tam buğday ekmeği yiyebilirmiyim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.