REKLAM
X

Karatay Diyeti Temel diyet listesi

Büyük ses getiren diyetlerden biri olan Canan Karatay’ın Diyeti içerisinde Akdeniz ağırlıklı beslenme söz konusudur. Gıdalarda kullanılan pişirme teknikleri ve tatlandırıcılar da diyetin temelini oluşturmaktadır. Karatay diyeti olarak isimlendirilen bu beslenme programını yaşamınızın beslenme temeli haline getirmeniz daha doğru olacaktır. Doğru pişirme ve lezzetlendirme teknikleri sayesinde birçok hastalık ve ilaçtan da kurtulabilmeniz mümkün.

karatay

Profesör Canan Karatay’ın vermiş olduğu liste içerisinde pişirebileceğiniz lezzetli yemek tarifleri de bulunmaktadır. Pişirirken nerelerde hata yaptığınızı öğrenerek daha lezzetli ve besleyici yemekler pişirmeye başlayabilirsiniz. Kiloyu aldıranın yağ aksine karbonhidratlar olduğunu vurgulayan Canan Karatay hayatınızdan çıkarmanız gerekenin aslında Karbonhidratlı besinler olduğudur. Leptin hormonunun gündüz ve gece salgılanmasını arttırmaya amaçlayarak yağ yakımını arttıran bu diyet sayesinde kısa sürede dilediğiniz fit görünüme kavuşabilirsiniz.

Temel diyet listesi;

Kahvaltı; 1 ya da 2 haşlanmış yumurta, 10 adet siyah ya da yeşil suda bekletilmiş zeytin, suda bekletilmiş yağsız beyaz peynir, domates, salatalık, yeşilbiber, ekmek yerine 3-4 adet ceviz ve şekersiz bitki çayı

Ara öğün; 5-6 adet tuzsuz fıstık, yoğurt, bitki çayı ve bir adet meyve

Öğlen yemeği;  Karatay diyeti içersinde ihtiyaç duyulmadığı sürece öğlen yemeği yenilmemelidir. Günde 2 öğünün bireylere yeteceğini ispatlayan Karatay, gereksiz yere vücudumuza fazla yemek yedirmememiz gerektiğini belirtiyor. Öğlen yemeği yiyecekler için tercih edebilecekleri yemekler; 3 pirzola ya da 5 köfte yanına bir kase yoğurt ya da tuzsuz zeytinyağlı salata

Akşam yemeği; ızgara ya da buğulama şeklinde pişirilmiş balık, tavuk ve etin yanında güzel bir salat ya da piyaz yeterli gelecektir. Akşam 7’den sonra bir şey yememeye özen göstermeli ve vücudunuzun yağ yakımına geçebilmesi için izin vermelisiniz.

Hayvansal ve bitkisel ürünleri kullanmanın son derece faydasını göreceğiniz bu diyet sayesinde kısa sürede forma girecek ve istediğiniz beden ölçüsüne kavuşacaksınız. Sizler için yaşam şekli haline gelmesi gereken en önemli şey karbonhidratı hayatınızdan olabildiğince uzak tutmak olmalıdır.

Karatay Haftalık Örnek Menü için tıklayınız

Canan Karatay Diyorki: ‘Kahvaltıda mutlaka tüketin Bütün gün tok tutuyor’ yazısını okumak için tıklayınız

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir