ref: refs/heads/v3.0

EKMEK YEDİĞİN SÜRECE DEĞİL, ZEYTİNYAĞI VE TEREYAĞI YEDİĞİN SÜRECE İYİ DÜŞÜNÜRSÜN.

EKMEK YEDİĞİN SÜRECE DEĞİL, ZEYTİNYAĞI VE TEREYAĞI YEDİĞİN SÜRECE İYİ DÜŞÜNÜRSÜN.
12.03.2017
12
A+
A-

Yağ düşünce dünyasını zenginleştiriyor
Tüm bu beslenme tartışmalarının merkezinde fiziksel sağlığa yönelik bir iyileştirme bekliyoruz. Fakat yediklerimiz bizim düşünce dünyamızı da etkiliyor. Ya ruh sağlığımız…
Ben İngiltere’de gıda davranış ve araştırma grubundayım. Vücutta dolaşan kan tektir ve beyne de o gider. Ekmek yediğin sürece değil, zeytinyağı ve tereyağı yediğin sürece iyi düşünürsün. Tereyağı beyin bariyerini geçerek beyne geçer ve bu da sağlıklı düşünceyi sağlar. Artık hücreleri ne besler hesabı yapılıyor. Yağ kilo aldırır diye bunu kalori ile ölçüyoruz ya… Geçelim bunları.


Kalori hesabı tarihe karıştı
Önemli olan vücuda giren gıdanın sağlıklı olup olmadığı. Artık halkın kalori hesabı yapması yersizdir. Trans yağlardan uzak duracaksınız. Bunlar vücutta hastalık üreten yağlar. Bu hastalıklardan biri de karaciğer yağlanması yani fazla kilo…
Sağlıklı yağlar, yani soğuk sızma zeytinyağı ve doğal köy tereyağı vücut için olmazsa olmaz! Sağlıklı yağlar, şeker ve insülinin dalgalanmasını önler, bu nedenle tüketilmeli.

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay
Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı
Karatay Sağlık Kitapları Yazarı

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.