REKLAM
X
Canan Karatay Zeytin Tarımı

Canan Karatay Zeytin Tarımını Destekleyelim

ZEYTİN TARIMINI DESTEKLEYELİM 🖋📜📸

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, zeytini ve zeytin yağını halka ulaştırmak zorunda olunduğunu belirterek, “Sağlımızı korumak mecburiyetindeyiz. Bütün kurumları hiçbir ayrım yapmadan zeytini ve tarımı desteklemeye çağırıyorum. Gelin zeytin ağacı dikin” dedi.
📜
BOL BOL ZEYTİN AĞACI DİKİN –📌

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, bir kardiyolog olarak, zeytini ve zeytinyağını halka ulaştırmak zorunda olunduğunu belirterek, “Sağlımızı korumak mecburiyetindeyiz. Bütün kurumları hiçbir ayrım yapmadan zeytini ve tarımı desteklemeye çağırıyorum. Başka hiçbir şey yapmayın, oturup bina yapmayın. Beton ağaç dikmeyin, zeytin ağacı dikin.
📜
MEDENİYET AVM YAPMAK DEĞİL –📌

Hepimizin geleceği, çocuklarımızın geleceği, torunlarımızın geleceği zeytindedir ve zeytin yağındadır. Bütün dünya buna yatırım yapmaktadır. Otomotiv yatırımı önemli değil. Yolların yapılması önemli değil. 9 katlı binaların, 50 katlı AVM’lerin yapılması önemli değil. Medeniyet o değil. Medeniyet çiftçinin desteklenmesi, tarımın desteklenmesidir. Bir ülke tarımı ayakta tutarsa ayakta kalabilir” dedi.
📜
DÜNYANIN EN ÖNEMLİ ANTİOKSİDANI – 📌

Zeytinin yağının dünyanın en önemli antioksidan olduğunu vurgulayan Karatay, sözlerine şöyle devam etti, “Hipokrat, milattan önce 5’inci yüzyılda zeytinyağıyla mide ülseri ve kolerayı tedavi etmiştir. Bağırsaklarımızdaki sıkıntıları götüren soğuk sıkım zeytinyağıdır. Yaşlılarda bağırsaklar çalışmamaya başlarsa beyin de gider.” dedi.
📜
BAĞIRSAKLARIMIZ İKİNCİ BEYİN – 📌

Prof. Dr. Karatay, “Çünkü bağırsaklarımız ikinci beyin. Maalesef ben biliyorum Mut’tan zeytin alınıp başka markalarla piyasaya sürülüyor. Buna da o kadar çok üzülüyorum ki; mümkün olduğu kadar sahip çıkın. Çiftçiyi ve tarımı desteklemek mecburiyetindeyiz. O zaman hiç kimse bizi yıkamaz, bölemez.” diye konuştu.🔴
📜
#Karatay #Sağlık haber yansımaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir