ref: refs/heads/v3.0

Canan Karatay Tavsiyesi , Kalp-Damar Sağlığı İçin Doğal Besinler

Canan Karatay Tavsiyesi , Kalp-Damar Sağlığı İçin Doğal Besinler
26.01.2023
15
A+
A-

Prof. Dr. Canan Karatay, herkesin söylediğinin aksine yağın yağın damarları tıkamadığı, bunun bir yalan olduğunu belirtti ve herkesi bu konuda uyardı. Her bireyin doğal köy tereyağı, zeytin yağı ve az pişmiş yumurtayı kalp-damar sağlıkları için tüketmeleri konusunda önerilerde bulundu.

Prof. Dr. Canan Karatay, açıklamalarıyla herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Veganlara da yaptığı eleştirilerle de dikkat çeken Karatay, kalp sağlığı için oldukça değerli bilgiler verdi. Karatay, üzerinde işlem yapılmamış paketlere konmamış gıdaların kalp sağlığını desteklediğini söyledi.

Doğal tereyağını tüketin ve bolca su için. Tereyağının kalp krizini önlemeye etkisi olduğunu belirtti. Bunların yanında doğal zeytinyağı, az pişirilmiş yumurta yemek gerektiği önerisinde bulundu. Yumurtanın şeker hastalığı içinde olumlu etkisi bulunmakta. Zaten kalp krizi hastalığının temel sebepleri şişmanlık ve şeker hastalığı başta gelmektedir. Bunların yanında doğal ev yoğurdu ve doğal sirke tüketmekte yararlı olacaktır.

Yumurtayı tüketirken az pişmiş şekilde tüketin. Çünkü yanmış olan bir besin trans yağlarının oluşmasına ve kanserojen oluşumuna neden olmaktadır. Yumurta da fazla pişirildiği zaman içeride bulunan sarı kısım bölümünde yeşil ve grimsi bir zar oluşmaktadır. Bu yeşil ve grimsi zar trans yağın oluştuğu göstergesidir. Bu şekilde yumurta artık protein tozu haline gelmiştir ve bul halde çok zararlıdır.

Yumurta kişinin tok kalmasına yardımcı olur, bağışıklığın güçlenmesini destekler ve kolesterolün düşürülmesine yardımcı olur.
Canan karatay katıldığı bir toplantıda diğer tüm yağlardan ayrı olarak zeytin yağının meyve suyu olduğunu belirtti ve faydalarından bahsetti. Zeytinyağının içeriğinde bulunan yağ asitlerinin anne sütüyle aynı olduğunu belirterek, çocuklarında rahatlıkla tüketebileceğini ve bunun da çocukların kemik gelişimine ve sağlıklı bir gelişimi desteklediğini vurguladı.

Zeytinyağı kolesterolü düzenlemesi ve kalp sağlığı için sağlıklı olduğunu belirterek damar tıkanıklığını da önlediğini sözlerine ekledi.
Karatay, zeytinyağının içeriğinde barındırdığı antioksidan içermesi hücrelerin yenilenmesinde, doku ve organların yaşlanmasını geciktirdiği ve pek çok hastalık için faydalı olduğunu belirtti. Zeytinyağının ağrı kesici özelliği de bulunmaktadır.

Prof. Dr. Canan Karatay, herkese günde en az 30 adet zeytin yemelerini aynı zamanda zeytin yaprağından da çay demleyip 1 bardak içmelerini de tavsiye etmektedir.

Sağlıkla kalın.

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.