REKLAM
X

Canan Karatay Kansere Karşı Kür Tarifi

Günümüzde kanser vakaları oldukça fazla artmış durumda. Bunun en büyük sebeplerinden biri sağlıksız beslenmedir. Buna ek olarak hazır gıdalarda bulunan katkı maddeleri de bu soruna sebep olmaktadır. Bu karışımı sadece kanser olanlar değil, kanser olmadan önce de tüketerek bu riski en azına indiririz. Canan Karatay hocamızdan kansere, kanser hücreleri ve tümöre karşı en etkili doğal karışım tarifini sizler için ekledik.

Karışımın en önemli özelliğinin başında kırmızı renkte olmasıdır. Kırmızı renk gıdalarda bol antioksidan bulunur. B2, B6, folat minerali, likopen, manganez, magnezyum gibi değerli mineraller bulunur. Bu besin maddeleri antioksidan görevi görerek kansere ve tümör hücrelerinin çoğalmasını ve oluşumunu engeller. Şimdi tarifimize geçelim:

Malzemeler:

  • 2 adet pancar kökü
  • 1 adet havuç
  • Yarım turp
  • Yarım elma
  • Yarım limon suyu

 

Öncelikle güzel bir şekilde yıkadığınız bu gıdaların manuel olarak veya meyve sıkacağını kullanarak suyunu sıkabilirsiniz. Fazla bekletmeden suyunu için. Şimdi bu değerli karışımın faydalarına maddeler halinde göz atalım.

1: Gelişmekte olan kanser hücrelerini önler.

2: Karaciğer yağlanmasını önler, karaciğerden toksinlerin atılmasını sağlar.

3: Akciğeri temizler.

4: Bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara karşı korur.

5. Bağırsakları temizler, toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

6. Boğaz enfeksiyonlarına karşı korumaya destek olur.

7: Yaşlanmayı engeller. Hücrelerin deformasyonunu önlemeye yardımcı olur

8: Tansiyon sorununu önlemeye yardımcı olur. Yapısında bulunan potasyum kan basıncını dengelemeye yardımcı olur.

Pancarın kokusunu beğenmeyenler bir kaç demet nane atabilir. Damar zevkinize de göre daha fazla limon damlatabilirsiniz.

Bu kür özellikle Avrupa’da yüzyıllardan beri kullanılmaktadır. Son zamanlarda da uzman doktorlar tarafından tavsiye edilmektedir. Canan Karatay hocamızda pancarı ve pancar suyunu önermektedir. Genel olarak kırmızı renk sebzelerin ortak özelliği kanseri korumada etkili olmalarıdır. Bu maddelerin alfa tokoferol içeriğini sahiptir. Bu maddeler antioksidan yapısı ile serbest radikallerin atılmasına destek olur. Sizler de ülkemizde doğal olarak bolca yetişen bu faydalı sebzeyi bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Aynı şekilde pancarı direk olarak da turşusunu yapıp yiyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.