ref: refs/heads/v3.0

Aile, Çocuğu Hasta Eder

Aile, Çocuğu Hasta Eder
31.07.2016
11
A+
A-

Sağlıklı bir yaşam için kola ve diyet içeceklerin hiç biri içilmemelidir.

Babam şeker hastasıydı. Annem bize hiç şeker vermedi. Ben de çocuğumu öyle yetiştirdim. Amerika’da oğlum arkadaşlarının evine giderdi. Arkadaşının annesi arayıp, “Mehmet hasta mı kola içmiyor” derdi. Çocuk hayatında kola görmediyse, onu nereden bilsin. Çocuğun önüne ne koyarsan, çocuğunu nasıl beslersen, çocuk odur. Eğer çocuk hastaysa, alerjisi varsa sebep ailedir. Tüm suni gıdalar alerjendir. Oxford’ta çocuk psikiyatristlerinin katıldığı, beslenmeyle ilgili bir toplantıya katıldım. Çocuklarda, hiperaktivite, saldırganlık, öğrenme ve dikkat bozukluğunun nedeninin yapay gıdalar olduğu ve bunların beyni bozduğu konuşuldu. Toplantıda, Prof. Robert Lusting “Eğer bir ürün pakete girdiyse o doğal değildir ve eğer bir yiyecek ilan ediliyorsa o da hakiki bir yiyecek değildir” dedi. Bolivya’da kimse ünlü bir fast food restoranına gitmediği için o firma Bolivya’dan çekiliyormuş. Halkın uyanması önemli. Anne babaların çok dikkatli olması lazım. Dedeler neneler torunlarının yanlarına gelirken çocuklara şeker, çikolata değil fındık fıstık getirsinler. Çünkü fındık fıstık çıtır çıtır, hem kan yapar hem ısıtır.

Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay
Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı
Karatay Sağlık Kitaplarının Yazarı

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

  1. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
  2. leyla a dedi ki:

    merhabalar!!!Canan Karatay hocama çoooooooooooooooooooooook teşekkür etmek istiyorum iyi ki var sınız Allah sizi başımızdan eksik etmesin!!!ben ve eşim yemek abur cubur konusunda hassasız(diye düşünüyorduk)sizin dediklerinizi dinleyince daha da endişelendim…kızım 3 yaşında yemek konusunda çok sıkıntı çekiyorum.zar zor 6 ay emzire bildim sonrası ise hep bebe sütleri,bisküvi yoğurtları,…türkiyeye 1.5 sene oldu geleli şimdi şimdi çikolata ile simit gibi unlu yiyeceklere alıştı ve ben çok tidirginim.asla yemesi için zorlamam baskı yapmam ,çok zayıf bazen 1 günde sadece süt içer ekmek ,salatalık ya da bir havuç yer yetinir..n yapsam da yumurta tere yag peynir hiç ama hiç yediremedim.sizin dedıklerınızı duydugum an butun biskuviler cope gitti,çunku sağlık emanet .cevabını vereceğiz….benim ricam.lütfen ne yapmam gerektiğimi soyleyın,nerden nasıl başlamam lazım teşekkürler!!!