REKLAM
X

GIDALARDA “İÇİNDEKİLER” ETİKET OKUMA PAYLAŞIM DİZİSİ – 4 DONDURMALAR

GIDALARDA “İÇİNDEKİLER” ETİKET OKUMA PAYLAŞIM DİZİSİ – 4DONDURMALAR
Fotoğraf: GIDALARDA "İÇİNDEKİLER" ETİKET OKUMA PAYLAŞIM DİZİSİ - 4</p> <p>DONDURMALAR</p> <p>E471 kodlu emülgatör katkı maddesi hayvansal ve domuz kaynaklı olma ihtimali var. Emin olmadan tüketilmemeli.</p> <p>Tatlandırıcı olarak aspartam ve sakarin kullanılabiliyor. Zararlarını daha önce yazmıştık...</p> <p>E441 kodlu jelatinin vücuda fazla alınması alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Tamamı yurtdışından ithal edilen bu katkı maddesi hayvansal bir ürün. Kesimi ve hangi hayvana ait olduğu konusunda kesin bir bilgi olmadığı için dinen de sakıncalı kabul ediliyor. (EN UCUZU DOMUZ JELATİNİ OLACAĞINDAN BU İHTİMAL GÜÇLÜ...)</p> <p>Karagenan E407: Kırmızı deniz yosunundan çıkartılır. Kıvam artırıcı.etilen klorohidrin oluşumu sebebi ile yüksek kanserojen,ülser ve zehirlenme riski taşıyor.</p> <p>Aroma ve boya katkı maddeleri<br /> Hayvan kökenli olabildikleri gibi yapay aroma esansları yolu ile alkol bulaşması olabiliyor</p> <p>Dikkat çeken bir diğer nokta ise mevcut üretilen dondurmaların yüzde 95'inde hiç süt kullanılmaması. Süt yerine aynı tadı vermesi için süt tozu kullanılıyor. Pahalıya alınan dondurmalarda dahi durumun aynı olduğu belirtiliyor. Dondurma üretiminde kullanılan katkı maddeleri ve renklendiriciler; mineral dengesini bozuyor, hiperaktivite-dikkat dağınıklığı-huysuzluğu artırıyor, böbreklere de zarar veriyor, koroner kalp ve şeker hastalığına yol açıyor, bağışıklık sistemini zayıflatıyor, anne sütünün kalitesini düşürüyor, kanseri tetikliyor ve şişmanlatıyor.</p> <p>TAVSİYEMİZ : EVDE KENDİ DOĞAL DONDURMANIZI YAPIN!!!
E471 kodlu emülgatör katkı maddesi hayvansal ve domuz kaynaklı olma ihtimali var. Emin olmadan tüketilmemeli.Tatlandırıcı olarak aspartam ve sakarin kullanılabiliyor. Zararlarını daha önce yazmıştık…

E441 kodlu jelatinin vücuda fazla alınması alerjik reaksiyonlara sebep olabiliyor. Tamamı yurtdışından ithal edilen bu katkı maddesi hayvansal bir ürün. Kesimi ve hangi hayvana ait olduğu konusunda kesin bir bilgi olmadığı için dinen de sakıncalı kabul ediliyor. (EN UCUZU DOMUZ JELATİNİ OLACAĞINDAN BU İHTİMAL GÜÇLÜ…)

Karagenan E407: Kırmızı deniz yosunundan çıkartılır. Kıvam artırıcı.etilen klorohidrin oluşumu sebebi ile yüksek kanserojen,ülser ve zehirlenme riski taşıyor.

Aroma ve boya katkı maddeleri
Hayvan kökenli olabildikleri gibi yapay aroma esansları yolu ile alkol bulaşması olabiliyor

Dikkat çeken bir diğer nokta ise mevcut üretilen dondurmaların yüzde 95’inde hiç süt kullanılmaması. Süt yerine aynı tadı vermesi için süt tozu kullanılıyor. Pahalıya alınan dondurmalarda dahi durumun aynı olduğu belirtiliyor. Dondurma üretiminde kullanılan katkı maddeleri ve renklendiriciler; mineral dengesini bozuyor, hiperaktivite-dikkat dağınıklığı-huysuzluğu artırıyor, böbreklere de zarar veriyor, koroner kalp ve şeker hastalığına yol açıyor, bağışıklık sistemini zayıflatıyor, anne sütünün kalitesini düşürüyor, kanseri tetikliyor ve şişmanlatıyor.

TAVSİYEMİZ : EVDE KENDİ DOĞAL DONDURMANIZI YAPIN!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir