ref: refs/heads/v3.0

CANAN KARATAY’DAN ÖKSÜĞE MUCİZE ÇÖZÜM: UZUN SÜREN ÖKSÜRÜĞÜ ANINDA GEÇİRİYOR

CANAN KARATAY’DAN ÖKSÜĞE MUCİZE ÇÖZÜM: UZUN SÜREN ÖKSÜRÜĞÜ ANINDA GEÇİRİYOR
04.01.2023
51
A+
A-

Vücudumuz öyle bir yapıya sahiptir ki, dışarıdan gelebilecek zararlı etkenlere karşı akciğerlerimizi korumak için öksürüğün devreye girmesini sağlar. Aslında öksürmek bir hastalık değildir. Öksürük vücudumuzun bizi dış etkilere karşı oluşturmuş olduğu bir savunma çeşididir diyebiliriz. Bu şekilde solunum yollarının temizlenmesine yardımcı olur. Peki ama kuru öksürüğün oluşmasındaki neden nedir ? Evimizdeyken kuru öksürüğü nasıl geçirebiliriz ? Kısa sürede kuru öksürük nasıl tedavi edilir ? İşte kafanızı kurcalayan tüm bu soruların cevabı Canan Karatay Hocamızda.. Mucize çözümü sizler için yazımıza ekledik.

Pek çok açıklamasıyla adından söz ettiren, sağlıklı ve dengeli yaşam hakkında bizleri değerli bilgilerinden mahrum bırakmayan hocamız  kuru öksürük için de bikarbonatlı su ve kemik suyu tüketiminin önemli olduğunu vurguladı.

                 KURU ÖKSÜRÜĞÜN SEBEBİ NEDİR ?

Prof. Dr. Canan Karatay  ”Uzun süredir öksürük şikayetlerim devam ediyor ve asla geçmiyor cümlesini kuruyorsanız eğer vücudunuzu zehirli toksinlerle karşı karşıya bırakıyorsunuz demektir. En tehlikeli ortam da havasız bırakın ev ortamıdır. Evinizin içi en büyük hava kirliliğinin olduğu yerdir. Temizlik yaparken kullanmış olduğunuz çamaşır suyu, yüzey temizleyiciler vb. bütün bu ürünler çok zararlı ” diye konuştu.

Özellikle kış ayının gelmesiyle beraber öksürükte bir artışın olması ve kolayca atlatılamıyor olmasından dolayı öksürüğün pek çok sebebinden bahseden Karatay ” Özellikle sigara kullanan bireyler sigara dumanına çokça maruz kalır ve buda sigara dumanının boğazı tahriş etmesine neden olur. Kullanmış olduğumuz bazı ilaçlar, bazı antibiyotik çeşitleri ve kullanılan antidepresan  ilaçları hücrelerin zayıflamasına neden olur. Buda boğazda mikrobiyomun/mikrobiyotanın yok olmasına  ve öksürüğün oluşmasına neden olur. Buda vücudun zehirli toksinlere maruz kaldığının ve bağışıklığımızın kaybolduğunun göstergesidir.” diyerek sözlerine devam etti.

 

                 ÖKSÜRÜK SEBEBİ TEMİZLİK GIDALARI !..

Prof. Dr. Canan Karatay, özellikle kadınlara temizlik malzemesi kullanımı konusunda uyarılarda bulundu. Evde kullandığınız temizlik malzemeleriyle hem kendinizi hem ailenizi hem de çevrenizi zehirliyorsunuz.

” Özellikle kadınlarımıza bir çağrıda bulunmak istiyorum. Evleri temiz olsun diye hem kendileri, hem ailelerini, yaşlıları ve çocukları da bu zehre maruz bırakıyorlar. Kadınlarımızın markete girdikleri anda uğradıkları ilk reyon temizlik reyonu. Güzel kokusu dikkati çeken temizleyiciler var evet ama bunlara aldanmasınlar. Kokusu güzel olabilir ama içimize soluduğumuz o hava zehirli. Her gün çamaşır suyuyla banyo, lavabo, ev temizlenin bir değeri yok. Bunları kullandığınız zaman kendinizde de baş dönmesi, mide bulantısı belirtileri oluyor. Farkına varalım kendinizi zehirliyorsunuz. Çamaşır suyu yerine bir çok alternatif var. Onun yerine sirke kullanın. Sirke çok güçlü bir temizleyici özelliğe sahip. Deterjan kullananlar içinde önereceğim ürün ise oksijen bazlı deterjandır.”

 

               CANAN KARATAY’DAN DOĞAL ÖKSÜRÜK ÖNLEYİCİLER

Öksürüğün oluşmasının nedenleri veya ne kadar sürede geçeceği  farkı nedenlerden dolayı değişim göstermektedir. Evet ama biz bunu nasıl önleyeceğiz ? Kuru öksürüğü nasıl geçireceğiz ?

Canan Karatay, birkaç doğal yöntem sıraladı. Buyurun onlara bir göz atalım.

-Bikarbonatlı su tüketimi

-Boğazı yumuşatması için doğal zeytinyağı

-Çiğ yumurta tüketimi ( boğazdaki epiteli yumuşatır )

-Kemik suyu tüketimi ( kemik suyunda bulunan kolajen çok önem arz eder. Kemik suyunun içine bir miktar limon suyu ve kristal kaya tuzu ekleyip tüketmekte fayda sağlayacaktır. Kemik suyunun ılık bir şekilde tüketmek boğazda rahatlamayı sağlayacaktır. )

Bilinenin aksine kemik suyu ve çiğ yumurta tüketimi kolesterolün yükselmesine neden olmaz. Güvenli bir şekilde tüketebilirsiniz. Ayrıca karbonatlı su tüketimi de zararlı bakteri ve virüslerden  koruma sağlar. Kış aylarında bikarbonatlı su ile gargara yaparsanız zararlı etkilere karşı koruma sağlamış olacaksınız.

Sağlıkla kalın..

 

 

 

 

Yorumlar

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.